SENSEI

AIKIDO
1976 İstanbul doğumlu olan Sezgin Burak Azak, budo eğitimine 14 yaşında Aikido ile başlamıştır. 1990 yılında tanıştığı Yusuf Akyurt sensei (6. dan) ile başladığı Aikido çalışmalarına 2000 yılında Nebi Vural Sensei (7. dan) ile devam etmiştir. Avrupa ve Türkiye’deki bir çok seminere düzenli olarak iştirak etmektedir. Türkiyenin bir çok şehrinde Aikido dersleri vermektedir. Aikido’da 6. dan siyah kemer ve 5. kademe antrenör belgelerine sahiptir.

KENJUTSU
2012 yılında Shimbukan dojonun Türkiye sorumlusu Gökhan Seçkin sensei ile Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu Kenjutsu çalışmalarına başlamıştır. Halen düzenli olarak temel ve ileri seviye derslerine katılmaktadır.

IAIDO
2013 yılında Luciano Morgenstern Sensei (7. dan) ile Mugai Ryu Meishi Ha İaido ekolü çalışmalarına başlamıştır.  Mugai ryu’da 2. dan siyah kemer seviyesindedir. Mugai Ryu Meishi Ha Iaido Avrupa Federasyonu’nun Türkiye  sorumlusu ve baş antrenörüdür. Düzenli olarak avrupadaki seminerlere iştirak ederek gelişimini sürdürmektedir.

Aikido, Katori Shinto Ryu Kenjutsu ve Mugai Ryu Meishi Ha Iaido antrenmanlarını aktif olarak sürdürmektedir.

—–

AIKIDO
Burak Azak Sensei was born in Istanbul in 1976. He has begun budo training with Aikido when he was 14. His Aikido journey has started with Yusuf Akyurt Sensei (6th Dan) at 1990 and has continued with Nebi Vural Sensei (7th Dan) at 2000. He regularly attends seminars in Europe and Turkey. He teaches Aikido in many cities around Turkey. He holds 6th dan Aikido black belt and 5th-grade trainer certifications.

KENJUTSU
In 2012, he has begun Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu Kenjutsu training under supervision Gökhan Seçkin, representative of Shimbukan dojo in Turkey. He continues basic and advanced level Kenjutsu training.

IAIDO
In 2013, he has begun Mugai Ryu Meishi Ha Iaido Traning with Luciano Morgenstern (7th Dan). He holds 2nd dan Iaido black belt. He is representative of Mugai Ryu Meishi Ha Iaido European Federation and head instructor in Turkey. He regularly attends seminars in Europe and continues his development.

He is still active and continues Aikido, Katori Shinto Ryu Kenjutsu, and Mugai Ryu Meishi Ha Iaido Trainings.