Mersin Aikido Semineri

Mersin Aikimugen Dojo Aikido seminer katılımcıları
Mersin Aikimugen Aikido Dojo

Mersin Aikido Semineri / 7-8 Eylül tarihlerinde Mersin Aikimugen Aikido ve İaido dojomuzda, Burak Azak hocamızla birlikte geleneksel Aikido seminerimizi başarıyla gerçekleştirildik.

Cumartesi akşamı Niğde, Muğla ve Adana dojolarının da iştirakiyle yapılan genel antrenman 2 saat sürdü ve gerçekten çok keyifli zaman geçirdik. Ders sonrası Niğde dojomuzun kyu sınavlarını gerçekleştirdik, sınavı başarıyla geçen arkadaşlarımızı tebrik ederiz.

Pazar günü 2 saatlik 2 ayrı seansla siyah kemerlere özel dersi yaptık ve Aikido önemli tutuşlarından ushiro ryotedori ve temel tekniklerini çalıştık. Dersin başlangıcında Ushiro Ryotedori tutuşunun kökenini irdelediğimiz dersin devamında uke-tori ilişkisi, zamanlama, mesafe, bakış, hız, bedenimizin kontrolü ve tekniklerin doğal şekilde yapılabilmesi üzerinde durduk. Oldukça fazla sayıda tekniğin çalışıldığı ders hem yorucu hem de çok keyifliydi. Soru-cevap bölümüyle bitirdiğimiz dersimiz oldukça verimli geçtiğini düşünüyoruz. Mersin Aikido Semineri’ni başarıyla tamamlayan herkesi tebrik ederiz.